Przyjazne Zakopane

Kandydat na Burmistrza Zakopanego

Image

Łukasz Filipowicz

zakopiańczyk, lat 37, żonaty, 3 dzieci
Absolwent amerykańskiego uniwersytetu Clark University na kierunku Master of Science in Professional Communication.
Ukończył studia MBA - Master of Business Administration w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Absolwent Wydziału Zarządzania szwajcarskiej szkoły Swiss Hotel Management School oraz brytyjskiego University of Derby na kierunku Hospitality and Events Management.
Absolwent Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem
Odbył kurs zarządzania w instytucie American Hotel & Lodging Association oraz dodatkowy kurs na członków rad nadzorczych.
Zdobywał doświadczenie pracując i szkoląc się m.in w Szwajcarii, Czechach i Polsce. Po latach zagranicznego doświadczenia powrócił do Zakopanego.
Przedsiębiorca oraz dyrektor Ośrodka FIAN w Zakopanem.
Wiceprzewodniczący oraz Radny Rady Miasta Zakopane w kadencji 2014 – 2018.
Interesuje się motoryzacją, psychologią, ekonomią i podróżami.

Kandydaci na Radnych

Okręgi / Kandydaci

OKRĘG 1

1
Łukasz Filipowicz - zakopiańczyk,
lat 37, żonaty, 3 dzieci

Absolwent amerykańskiego uniwersytetu Clark University na kierunku Master of Science in Professional Communication. Ukończył studia MBA - Master of Business Administration w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Absolwent Wydziału Zarządzania szwajcarskiej szkoły Swiss Hotel Management School oraz brytyjskiego University of Derby na kierunku Hospitality and Events Management. Absolwent Zespołu Szkół Hotelarsko Turystycznych w Zakopanem Odbył kurs zarządzania w instytucie American Hotel & Lodging Association oraz dodatkowy kurs na członków rad nadzorczych. Zdobywał doświadczenie pracując i szkoląc się m.in w Szwajcarii, Czechach i Polsce. Po latach zagranicznego doświadczenia powrócił do Zakopanego. Przedsiębiorca oraz dyrektor Ośrodka FIAN w Zakopanem. Wiceprzewodniczący oraz Radny Rady Miasta Zakopane w kadencji 2014 – 2018. Interesuje się motoryzacją, psychologią, ekonomią i podróżami.

Łukasz Filipowicz

2
Izabela Szlachetka – Lelek
lat 45, mężatka, 2 dzieci

Zawodowo: Studia zarządzanie i marketing oraz zarządzanie finansami w Wyższej Szkole Biznesu National Louis University w Nowym Sączu. Od 1999 roku praca w hotelarstwie. Recepcjonistka, potem kierownik recepcji, dyrektor d/s hotelu, revenue manager, dyrektor biura zarządu, w między czasie również nauczyciel przedmiotów zawodowych związanych z hotelarstwem w naszym Zespole Szkół Hotelarsko – Turystycznych. Od 2010 roku własna działalność gospodarcza gastronomiczno – hotelarska. Głównie imprezy okolicznościowe oraz duże cateringi.
Społecznie: Członek Rady Parafialnej, Członek Rady Rodziców.
Prywatnie: Pasjonatka pracy z ludźmi i dla ludzi, szczęśliwa mama, wielbicielka tradycji, kultury i muzyki góralskiej

Izabela Szlachetka - Lelek

Cel w samorządzie
3
Rafał Mąka
lat 46, żonaty, 2 dzieci

Zawodowo: Doradca klienta
Społecznie: Działacz na rzecz fundacji dzieci z chorobą nowotworową Wyspy Szczęśliwe
Prywatnie: Zakopiańczyk, biegacz, pasjonat sportu i motoryzacji, miłośnik górskich wycieczek, podróżnik.

Rafał Mąka

Cel w samorządzie
4
Krzysiek Trebunia - Tutka
Lat 40, żonaty, 3 dzieci
Zawodowo: Konferansjer, Wodzirej, Kucharz, Tancerz, Budowlaniec. Własna działalność gospodarcza w branży budowlanej oraz organizacja imprez. Społecznie: Członek zespołów góralskich / Nauczyciel tańca góralskiego / Społecznik Prywatnie: Regionalista, pasjonat tradycji góralskich,

Krzysztof Trebunia - Tutka

Cel w samorządzie
5
Marzena Bachleda-Księdzularz
lat 48, mężatka, 2 dzieci

Zawodowo: sektor usług- turystyka- rekreacja- zakwaterowanie, energetyka wodna, masażystka – asystent zdrowotny, Multi Level Marketing
Społecznie: Członek zespołu góralskiego „Harenda”, byłam w trójce klasowej i Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej nr 9 na Harendzie, angażowałam się również w wolontariat.
Prywatnie: Promowanie natury, kultury i tradycji góralskiej. Branża zdrowia i urody. Morsowanie. Rozwój osobisty. Wspieram moją sportową Rodzinę.

Marzena Bachleda - Księdzularz

Cel w samorządzie
6
Bartłomiej Gawlak–Kubik - 63 lata
Pochodzę z góralskiej rodziny, z tradycjami. Mam za sobą 30 lat działań społecznych na rzecz Stowarzyszenia Polskim Barmanów, w tym funkcje Prezesa Okręgu Polski Południowej. Integrowałem i edukowałem barmanów z Polski i Słowacji. Zasiadam w Radzie Parafialnej oraz aktywnie uczestniczę w działaniach wielu Fundacji na rzecz dzieci i młodzieży. Za swoje zaangażowanie otrzymałem wiele nagród, m. in. Złotą Odznakę oraz „Serce za Serce”. Przeszkoliłem ponad 15 tysięcy osób w zawodzie: barmana, sommeliera i kelnera. Zaszczytem będzie reprezentowanie naszej lokalnej społeczności, poprzez realizację założeń programu naszego komitetu. Kocham Tatry i tradycje góralską. Razem będziemy tworzyć lepsze „Przyjazne Zakopane”.

Bartłomiej Gawlak - Kubik

7
Justyna Podwika
lat 38, mąż, 2 dzieci

Zawodowo: Wspólnie z mężem prowadzimy działalność gospodarczą i jestem mamą dwójki cudownych dzieci.
Społecznie: W miarę możliwości udzielam się społecznie i charytatywnie.
Prywatnie: Bardzo lubię literaturę o tematyce psychologicznej, o alternatywnych sposobach leczenia i terapiach, ziołolecznictwie. Cały czas pogłębiam wiedzę w zakresie praw osób niepełnosprawnych, praw każdego z Nas!

Justyna Podwika

Cel w samorządzie
8
Paweł Bachleda Curuś
lat 44, żonaty

Zawodowo: Ukończyłem Zespół Szkół Budowlanych. Obecnie prowadzi własną działalność gospodarczą w branży hotelarskiej i budowlanej.
Prywatnie: pasjonat wędkarstwa i miłośnik zwierząt, pasjonat tradycji góralskich

Paweł Bachleda - Curuś

Cel w samorządzie

OKRĘG 2

1

Bartłomiej Bryjak

2

Tomasz Marszałek

3

Wojciech Michna

4

Sylwia Trzeciak

5

Michał Nikliński

6

Joanna Ślęczka

7

Aleksandra Filipowicz

OKRĘG 3

1

Stanisław Karp

2

Kinga Węglarz

3
Andrzej Gibała

Dzięki moim przodkom czuję się mocno związany z górską ziemią i góralską tradycją.
Urodziłem się w Zakopanem, mam 55 lat, z wykształcenia jestem inżynierem leśnictwa, a z zamiłowania podróżnikiem i fotografem. Ponad dwadzieścia lat odwiedzałem Państwa jako listonosz. Obecnie pracuję jako ratownik wodny w zakopiańskich hotelach.

Andrzej Gibała

Cel w samorządzie
4
Franciszek Józef Łojas - lat 64

Zawodowo: Nauczyciel języka angielskiego (LO Zakopane).
Wykształcenie: mgr Międzynarodowe Stosunki Polityczne i Gospodarcze (Uniwersytet Łódzki) - studia w języku angielskim,
Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Zakopanem - studia w języku angielskim, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,
Studia podyplomowe: Wydział Matematyczno-Fizyczno-Techniczny Akademii Pedagogicznej w Krakowie (Informatyka); Zarządzanie Oświatą i Placówkami Oświatowymi,
Liceum Ogólnokształcące w Zakopanem (profil matematyczno-fizyczny),
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Heleny Marusarzówny w Zakopanem.
Społecznie: Stowarzyszenie „Mieszkańcy spod Regli”, Stowarzyszenie Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. O. Balzera w Zakopanem.
Zainteresowania: Podróżowanie, zwierzęta, socjologia.

Franciszek Łojas

Cel w samorządzie
5
Anna Jarząbek
Bezpartyjna, niezależna góralka, zakopianka i przedsiębiorca. Zawodowo: Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie - wydział Zarządzanie w Turystyce, wcześniej - Technikum Hotelarskiego, Szkoły Muzycznej I stopnia w Zakopanem, ukończyłam specjalistyczne szkolenia It, marketingowe oraz biznesowe, wedding planner business class
Tak, startuję w wyborach ponieważ: Nie możemy się zgodzić na szarganie kultury góralskiej i tradycji Podhala, ani na zabudowywanie miasta deweloperskimi apartamentowcami. Gdzie się podziało nasze stare, piękne Zakopane?
Społecznie: Całe życie organizuję kompleksowo eventy i imprezy kulturalne, warsztaty. Współpraca z różnymi ludźmi to dla mnie codzienność Zakopane to historia, kultura, tradycja i nasze wspaniałe Tatry. Pokażmy jak wygląda oryginał – a nie tandetne podróbki!

Prywatnie żona i mama dwóch córek. Kocham dobrą muzykę, kulturę, dbam o dobry wizerunek górali i tradycji

Anna Jarząbek

Cel w samorządzie
6

Anna Danuta Michalik

7
Andrzej Leśniakiewicz - lat 28
Zawodowo: Technik Pożarnictwa, strażak w Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem, instruktor narciarstwa alpejskiego, student kierunku bezpieczeństwa wewnętrznego w Akademii Pożarniczej. Społecznie: Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Kościelisku, opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Prywatnie: Regionalista, pasjonat sportów górskich, były reprezentant kadry narodowej w snowboardzie alpejskim, miłośnik motoryzacji.

Andrzej Leśniakiewicz

Cel w samorządzie

OKRĘG 4

1

Grzegorz Jóźkiewicz

2

Beata Zajas

3

Artur Skiepko

4
Patryk Fryzowicz
Lat 37, narzeczony, ojciec 2 córek

Zawodowo: Pracownik w firmie obsługującej obiekty noclegowe.
Prywatnie: Pasjonat motoryzacji, miłośnik biegania.

Patryk Fryzowicz

Cel w samorządzie
5

Agata Kaczor

6
Urszula Zelek
lat 47, mężatka, 1 dziecko

Zawodowo: Z zawodu grafik i projektant wnętrz, wykształcenie wyższe artystyczne. Obecnie pomaga w rodzinnej działalności gospodarczej. Wraz z mężem Rafałem przez wiele lat prowadziła sklep deskorolkowy.
Społecznie: Już od końca lat 90-tych aktywnie angażowała się w prace z młodzieżą co doprowadziło do budowy pierwszego skateparku w Zakopanem. Do 2014r. organizowała i współorganizowała zawody oraz wydarzenia deskorolkowe w mieście.
Prywatnie: Wychowana w domu gdzie wartości chrześcijańsko-patriotyczne a także sprawy społeczne były priorytetem. Jej ojciec, śp. Kazimierz Zelek był wieloletnim, cenionym radnym miasta i powiatu co wpłynęło na jej zaangażowanie w życie społeczności lokalnej.
Zainteresowania: architektura wnętrz, budownictwo oraz design

Urszula Zelek

Cel w samorządzie
7
Szczepan Karpiel-Bułecka

Urodzony i wychowany w Zakopanem. Reprezentant kraju w narciarstwie dowolnym - wielokrotny mistrz Polski, uczestnik Pucharów Europy i Świata. Poprzez karierę sportową i swoje doświadczenie oraz współpracę z PKL tworzy m.in. miejsce przyjazne dzieci i młodzieży jakim jest profesjonalny teren do treningu narciarstwa i snowboardu na Gubałówce.
Syn Jana Karpiel-Bułecki jednego z najbardziej rozpoznawalnych górali na Podhalu, muzyka i architekta który już od najmłodszych lat zaszczepił w nim przywiązanie do tradycji - nie tylko tej architektonicznej ale i kulturowej w naszym mieście.
Licencjonowany trener, który na co dzień spełnia się w roli członka zespołu edytorialowego w prężnie rozwijającej się branży gaming’owej. Od lat związany z organizacją i budową jednego z największych eventów zimowych w tej części Europy która odbywa się na Podhalu.

Szczepan Karpiel - Bułecka

DOŁĄCZ DO NAS

Chcesz się zangażować w samorząd? Masz pytania lub chcesz do nas dołączyć?
Kontakt z nami

Komitet Wyborczy Wyborców

Przyjazne Zakopane

ul. Chałubińskiego 38

34-500 Zakopane

REGON: 527642963

Dane Kontaktowe

Telefon: +48 601 87 87 87

Email: przyjaznezakopane@gmail.com